Dzień 1 :)

Dzień 1 :)

Pierwszy dzień spotkań w ramach Miasta Dzieci przywitał wszystkich słoneczną pogodą. Dzieci pod bramą Miasta pojawiły się już przed godziną 08:00 rano. Sprawna organizacja pozwoliła na szybkie rozdzielenie dzieci do poszczególnych grup i zapoznanie ich z wychowawcami. Następnie uczestnicy zarejestrowali się przy stanowisku Work Serwis i odebrali dowody osobiste Miasta Dzieci. Po drugim śniadaniu, które zapewniła firma Pasol Paco wychowawcy odebrali pieniądze przekazane przez Bank Zachodni WBK. Wówczas uczestnicy mogli przystąpić do pracy w ramach 41 zawodów, których charakterystyka będzie przybliżana dzieciom na I turnusie  w tegorocznej edycji Miasta Dzieci.

Za wykonaną pracę uczestnicy otrzymają specjalne wynagrodzenie tzw. ”Taurony”, które będą mogły wydać w Sklepie Marzeń. W tym roku podczas I turnusu Miasto Dzieci będzie liczyło pięciuset uczestników.  Dzieci będą mogły zapoznać się m.i.n. z zawodem krawca, który przedstawią pracownicy firmy Franc Textil, tłumacza i inżyniera robotyki, które przybliżą instruktorzy Helen Doron, ekonomisty przygotowanego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. Plastyk Robert Kukla zapozna  dzieci z zawodem malarza, firma Sonel przedstawi pracę elektronika natomiast Salon Anna z ulicy Kotlarskiej przygotował zawód fryzjera. Poza tym dzieci będą mogły pracować w ramach zawodów znanych im już z pierwszej edycji Miasta Dzieci takich jak bibliotekarza, przygotowanego przez pracowników Miejskiej Bibliotek Publicznej, policjanta przedstawionego przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy, leśnika, który przedstawią pracownicy Nadleśnictwa Świdnickiego, konstruktora przygotowanego przez firmę Dolmeb czy artysty.

Po zakończonej pracy na uczestników czekał obiad oraz możliwość wzięcia udziału w grach i zabawach zorganizowanych na terenie Miasta Dzieci.