Blog Archives

W Świdnicy po raz drugi zorganizowane zostanie: „Miasto dzieci”.

W Świdnicy po raz drugi zorganizowane zostanie: „Miasto dzieci”.

Jest to projekt dydaktyczno-wychowawczy (non-profit) dla dzieci wieku 6-12 lat ze szkół z  Gminy Wiejskiej Świdnicy i Miasta Świdnicy.  W dwóch turnusach tj. od 18 do 21 sierpnia oraz od 24 do 27 sierpnia. Dzieci będą przebywały na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zapoznają się ze specyfiką różnych zawodów. Za swój wysiłek uczestnicy otrzymają wynagrodzenie w walucie obowiązującej w „Mieście dzieci”, za który będą mogli nabyć łakocie, zabawki, a bardziej oszczędni wymarzoną rzecz.

Poszukujemy do tego projektu wolontariuszy- wychowawców półkolonii. Mogą nimi być osoby, które ukończyły kurs instruktorski dla kandydatów na wychowawców, mają ukończone 18 lat i co najmniej średnie wykształcenie.

Do zadań wolontariusza będzie należała opieka nad 10-osobową grupą dzieci, uczestników „Miasta dzieci”, a przede wszystkim asystowanie dzieciom podczas zajęć na poszczególnych stanowiskach, w czasie wycieczek, posiłków i zabaw.

Dzięki udziałowi w projekcie wolontariusze zdobędą bezcenne doświadczenie w pracy z grupami dzieci, certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności, możliwość odbycia praktyk studenckich, ubezpieczenie NNW, wyżywienie oraz udział w imprezie na zakończenie projektu. Czas trwania wolontariatu to 9 dni od 8.00 do 16.00. Wolontariuszami mogą być tylko osoby dyspozycyjne podczas trwania całej imprezy.

Zgłoszenia kandydatów na wolontariuszy prosimy przesyłać na adres: swidnica.miastodzieci@gmail.com

foto IMG_2432 IMG_2433 IMG_2538 IMG_2707 IMG_26871

Na tropie obietnic prezydenta

Na tropie obietnic prezydenta

Darmowe lody czy darmowe lodowisko? Oto jest dylemat! Przed takim właśnie stanęli dziś obywatele Miasta Dzieci po przeprowadzonych wyborach prezydenta. Wczoraj podczas kampanii wyborczej zdecydowana większość kandydatów obiecywała mieszkańcom większe wypłaty, niższe ceny w Sklepie Marzeń, a niemal wszyscy – darmowe lody. Zwyciężczyni wyborów Eliza Hauzer dołożyła do tej puli… darmowe lodowisko. No i zaczęło się…

IMG_2540

 W poprzednim turnusie jeden z wyborczych postulatów został zrealizowany – starosta grupy 21 zgłosił wniosek o darmowy wstęp do końca sezonu na basen letni OSiR-u dla dzieci posiadających identyfikatory Miasta Dzieci. I tak się stało.

Reporterzy TV Miasta Dzieci postanowili więc pójść tropem bieżących obietnic wyborczych. Czy mieszańcy wolą darmowe lodowisko, czy darmowe lody? Którą z obietnic powinna zrealizować nowa prezydentka? I czy jej się to uda? W końcu jutro już ostatni dzień tegorocznego Miasta Dzieci. Hmmm… zobaczcie sami!